"Nigdy nie jest za późno..." PDF Drukuj Email
piątek, 21 grudnia 2012 09:33

              

              Nigdy nie jest za późno na aktywność, twórcze i kreatywne spędzanie czasu wolnego, pełne uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym oraz pomoc innym. Udowodnili to seniorzy z Muratyna, którzy wspólnie z osobami niepełnosprawnymi wzięli udział w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” w Muratynie. Dla obu grup był to ciekawie i intensywnie spędzony czas, okazja do lepszego wzajemnego poznania, zdobycia nowych umiejętności a także rozrywki. 

 

 Podczas warsztatów rękodzieła powstawały przepiękne stroiki i ozdoby choinkowe, świąteczne smaki zdominowały warsztaty kulinarne, które pachniały piernikiem i rybą. Seniorzy integrowali się z młodzieżą niepełnosprawną podczas wycieczki do Kazimierza Dolnego, bawili się razem na Spotkaniu Andrzejkowym. W świąteczny nastrój wprowadziło wszystkich Spotkanie Wigilijne.

            Zadanie „Nigdy nie jest za późno” realizowane było w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 – 2013 i dofinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.