Mieszkanie treningowe PDF Drukuj Email
piątek, 03 marca 2017 19:25
 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" w Muratynie realizuje zadanie pod nazwą "Mieszkanie treningowe - wspieranie niezależnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną"
           Celem projektu jest zwiększanie samodzielności i niezależności życiowej osób niepełnosprawnych, przygotowanie ich do maksymalnie samodzielnego życia i aktywizowanie do kierowania własnymi sprawami.
             Projekt skierowany jest do 25 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie. Podczas popołudniowych i wieczornych zajęć w mieszkaniu treningowym osoby niepełnosprawne zdobywają umiejętność przygotowywania posiłków, dokonywania zakupów, dbania o higienę osobistą i schludny wygląd, utrzymywania porządku i aktywnego spędzania czasu wolnego.
               Stowarzyszenie uzyskało na realizację zadania dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu "Kurs na samodzielność - zwiększanie aktywności osób niepełnosprawnych w życiu społecznym". Wartość zadania 81 613,50 zł, z dotacji PFRON pozyskano 77 513,50 zł. Zadanie realizowane będzie od stycznia do końca grudnia 2017 r