Aktualności
Strefa relaksu PDF Drukuj Email
środa, 28 listopada 2018 11:25

      Program Aktywne Pogranicze 

„Strefa relaksu” to inicjatywa podjęta przez grupę wolontariuszy współpracujących ze Stowarzyszeniem na  Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” w Muratynie. Dzięki ich staraniom został zagospodarowany teren przylegający do Ogrodu Sensorycznego i powstało miejsce  relaksu i odpoczynku.  Pod rozłożystymi wierzbami, na utwardzonym kostką gruncie stanęły cztery piękne betonowe ławki i donice. Co prawda jesienna pogoda nie sprzyja odpoczynkowi na łonie przyrody, ale już wiosną będzie można usiąść w cieniu drzew i podziwiać uroki rosnących w ogrodzie kwiatów, drzew i krzewów. „Strefa relaksu” znacznie uatrakcyjniła istniejący ogród a wiosną zostanie ona wzbogacona, dzięki drugiej części projektu.

Środki na realizację zadania pozyskano z Programu Aktywne Pogranicze, realizowanego przez Stowarzyszenie Czajnia i finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 
Festiwal Umiejętności "Obrazy naturą malowane" PDF Drukuj Email
piątek, 14 września 2018 13:14
 „Obrazy naturą malowane” pod takim hasłem 13 września na boisku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie odbył się Festiwal Umiejętności, w którym wzięło udział 100 osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Domu Pomocy Społecznej.

Artyści udowodnili, że żeby tworzyć, wyrażać siebie i swoje emocje, nie potrzeba drogich materiałów, farb, płócien, pędzli, wystarczy to, czego dostarcza nam natura. Z ziół, zbóż, kwiatów, szyszek, kamyczków, owoców i warzyw powstały piękne i oryginalne obrazy. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców,

Festiwal zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Muratynie.


   


 

 
Zaproszenie do Ogrodu Sensorycznego PDF Drukuj Email
piątek, 26 maja 2017 11:03
    Ogród sensoryczny to niezwykłe miejsce, w którym kolory, zapachy, smaki, dźwięki i faktury pobudzają wszystkie zmysły, działają terapeutycznie i relaksująco. 
      Ogród to przede wszystkim kolory - od wczesnej wiosny do późnej jesieni mieni się on barwami różnorodnych kwiatów, krzewów, iglaków, traw i drzew.
      Na zmysł węchu oddziałują pachnące zioła - zarówno te popularne, jak i te mniej znane.
     W naszym ogrodzie znalazły sie także warzywa, smaczne i kolorowe owoce. Są tu także miniogrody w trzech stylach: śnieżnobiały ogród prowansalski,czerwony ogród japoński oraz pomarańczowy angielski. Ponadto można przespacerować się "ścieżką bosych stóp" czy sparwdzić swoje możliwości fizyczne na "ścieżce zdrowia". Całości dopełnia kolorowa ściana sensoryczna.

       Na terenie ogrodu realizujemy ciekawe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w każdym wieku:
  * Gry terenowe,
  * Spacer po ogrodzie, połączony z poznawaniem roślin,

  * Grill dla całej grupy w pięknej altanie.

Zapewniamy dużo wrażeń, naukę i dobrą zabawę.

 
Mieszkanie treningowe PDF Drukuj Email
piątek, 03 marca 2017 19:25
 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" w Muratynie realizuje zadanie pod nazwą "Mieszkanie treningowe - wspieranie niezależnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną"
           Celem projektu jest zwiększanie samodzielności i niezależności życiowej osób niepełnosprawnych, przygotowanie ich do maksymalnie samodzielnego życia i aktywizowanie do kierowania własnymi sprawami.
             Projekt skierowany jest do 25 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie. Podczas popołudniowych i wieczornych zajęć w mieszkaniu treningowym osoby niepełnosprawne zdobywają umiejętność przygotowywania posiłków, dokonywania zakupów, dbania o higienę osobistą i schludny wygląd, utrzymywania porządku i aktywnego spędzania czasu wolnego.
               Stowarzyszenie uzyskało na realizację zadania dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu "Kurs na samodzielność - zwiększanie aktywności osób niepełnosprawnych w życiu społecznym". Wartość zadania 81 613,50 zł, z dotacji PFRON pozyskano 77 513,50 zł. Zadanie realizowane będzie od stycznia do końca grudnia 2017 r

 
Bożonarodzeniowe smaki, zwyczaje i tradycje PDF Drukuj Email
wtorek, 27 grudnia 2016 09:09
15 i 16 grudnia w Łaszczowie odbyło się spotkanie konkursowe "Bożonarodzeniowe smaki, zwyczaje i tradycje". Wzięli w nim udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Alojzowa, Wolicy Brzozowej, Józefowa i Muratyna.
                Pierwszego dnia osoby niepełnosprawne sprawdzały swoje umiejętności artystyczne i kulinarne przygotowując danie wigilijne, ozdobę choinkową, kartkę bożonarodzeniową, stroik na świąteczny stół oraz dekorując ciasta. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
               Drugiego dnia odbyło się Spotkanie Wigilijne, które uświetniła Inscenizacja Bożonarodzeniowa w wykonaniu uczestników WTZ Muratyn. Spotkanie zakończyło się uroczystym posiłkiem wigilijnym.
                        Zadanie "Bożonarodzeniowe smaki,
zwyczaje i tradycje" dofinansowane zostało ze środków Województwa Lubelskiego.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 11