Aktualności
Informacja o wyniku naboru na stanowisko instruktor terapii zajęciowej PDF Drukuj Email
piątek, 30 listopada 2012 13:06
Informujemy, że w wyniku przeprowadzenia procedury naboru na stanowisko instruktor terapii w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Muratynie została wybrana Pani Justyna Sokołowska, zamieszkała Franusin.
Więcej…
 
Informacja o naborze na wolne stanowisko pracy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2012 09:59
Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie
ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy
INSTRUKTOR TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Więcej…
 
Informacja o realizacji zadania PDF Drukuj Email
piątek, 29 czerwca 2012 13:03

           
                  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" w Muratynie rozpoczęło w czerwcu realizację projektu "Ściezka zdrowia - szansą na rozwój aktywności ruchowej mieszkańców  wsi Muratyn".
Celem zadania jest integracja mieszkańców Muratyna oraz uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej wokół wspólnego zadania, którym będzie wykonanie urządzeń rekreacyjno-sportowych. Wybudowane zostaną pochylnie, drabinki, tory przeszkód, piaskownice.
Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy powstanie ciekawe i bezpieczne miejce, w którym w formie zabawy dzieci i młodzież oraz osoby niepełnosprawne będą mogli rozwijać sprawność fizyczną, kształtować pozytywne nawyki rekreacyjne. Tej formy wypoczynku na pewno nie zastapi telewizja czy komputer.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Muratyna do przyłączenia się do naszej inicjatywy i pomocy w wykonaniu urzadzeń.

Projekt sfinansowany został w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie "Czajnia" w Tomaszowie Lubelskim.
.

                
 
Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2012 00:00
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" już po raz 9 zorganizowało Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych. 6 czerwca 2012 roku na scenie plenerowej Warsztatu Terapii Zajeciowej w Muratynie wystapiło 15 zespołów wokalnych i tanecznych, które zaprezentowały  przed licznie zgromadzoną publicznością różne formy twórczości scenicznej. Przegląd dofinansowany został ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

       

 Przegląd połączony był z uroczystymi obchodami 10-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie. Z tej okazji uczesnicy warsztatu przedstawili krótką historię powstania i rozwoju warsztatu. Były podziekowania, życzenia, kwiaty i upominki.
Pracownicy i ucze
stnicy warsztatu pragną w tym miejscu jeszcze raz podziekować  wszystkim naszym przyjaciołom i ludziom dobrej woli  za 10-letnia współpracę.

        
 
Bożonarodzeniowy Festiwal Umiejętności i Tradycji PDF Drukuj Email
środa, 28 grudnia 2011 00:00


W dniach 20 – 21.12.2011 w Restauracji „Maria” w Łaszczowie odbył się „Bożonarodzeniowy Festiwal Umiejętności i Tradycji”. Podczas festiwalu 100 osób niepełnosprawnych – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Muratyna, Tomaszowa Lubelskiego, Wolicy Brzozowej, Józefowa i Turkowic – miało okazję sprawdzić swoje umiejętności i talenty. Pierwszego dnia festiwalu osoby niepełnosprawne brały udział w konkursach przygotowując świąteczną kartkę, stroik bożonarodzeniowy, bombkę choinkową, ozdobę na drzwi oraz dekorując świąteczne ciasto. W każdej z tych konkursowych kategorii powstały piękne i oryginalne prace a autorzy najlepszych zostali nagrodzeni. Drugiego dnia odbyło się Spotkanie Wilijne, podczas którego przy wspólnym wigilijnym stole zasiedli: osoby niepełnosprawne, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz dzieci i młodzież. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji kolęd wykonywanych przez uczestników warsztatów oraz zaproszonych uczniów.
Bożonarodzeniowy Festiwal Umiejętności i Tradycji zorganizowany został przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” a sfinansowany ze środków Województwa Lubelskiego.


     
  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 11