Aktualności
Bożonarodzeniowy Festiwal Umiejętności i Tradycji PDF Drukuj Email
środa, 28 grudnia 2011 00:00


W dniach 20 – 21.12.2011 w Restauracji „Maria” w Łaszczowie odbył się „Bożonarodzeniowy Festiwal Umiejętności i Tradycji”. Podczas festiwalu 100 osób niepełnosprawnych – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Muratyna, Tomaszowa Lubelskiego, Wolicy Brzozowej, Józefowa i Turkowic – miało okazję sprawdzić swoje umiejętności i talenty. Pierwszego dnia festiwalu osoby niepełnosprawne brały udział w konkursach przygotowując świąteczną kartkę, stroik bożonarodzeniowy, bombkę choinkową, ozdobę na drzwi oraz dekorując świąteczne ciasto. W każdej z tych konkursowych kategorii powstały piękne i oryginalne prace a autorzy najlepszych zostali nagrodzeni. Drugiego dnia odbyło się Spotkanie Wilijne, podczas którego przy wspólnym wigilijnym stole zasiedli: osoby niepełnosprawne, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz dzieci i młodzież. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji kolęd wykonywanych przez uczestników warsztatów oraz zaproszonych uczniów.
Bożonarodzeniowy Festiwal Umiejętności i Tradycji zorganizowany został przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” a sfinansowany ze środków Województwa Lubelskiego.


     
  

 
Informacja o realizacji zadania publicznego PDF Drukuj Email
piątek, 23 września 2011 13:49
Stowarzyszenie na Rzecz osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" rozpoczeło 2 sierpnia 2011 roku realizację zadania publicznego pod nazwą "Aktywizacja społeczna, zawodowa, edukacyjna i zdrowotna osób z niepełnosprawnością intelektualną, uczestników Warsztatu Terapii Zajeciowej w Muratynie". Głównym celem zadania jest podniesienie aktywności społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie i podjęcia zatrudnienia.
w ramach zadania w Mieszkaniu Treningowym w Muratynie prowadzone są zajęcia z zakresu rozwijania umiejetności niezbędnych w codziennym życiu. Ponadto beneficjenci projektu uczestniczyć będą w szkoleniach zawodowych, wyjeździe kulturalno-integracyjnym, będą także brali udział w zajęciach rehabilitacyjnych na krytej pływalni w Horyńcu.
Zadanie realizowane jest w ramach projektu systemowego "Aktywność szansą rozwoju" Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Zajęcia w Mieszkaniu Treningowym


Wyjazd Kulturalno - Integracyjny - Zakopane


Zajęcia na Krytej Pływalni w Horyńcu
 
Przegląd Twórczości Scenicznej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2011 13:36Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej dziękują wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasze działania pomagając w organizacji "Przeglądu Twórczości Scenicznej". To dzięki Państwa możemy realizować nasze cele.
 
Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2011 13:32

W dniu 9 czerwca 2011 roku w Muratynie odbędzie się VIII Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Muratynie.
Głównym celem Przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, integracja ze środowiskiem lokalnym oraz promocja działań stowarzyszenia.
Przeglad odbędzie się na boisku Warsztatu Terapii Zajęciowej, weźmie w nim udział 10 zespołów wokalnych i tanecznych. Gościnnie wystąpią także dzieci z Gminnego Przedszkola w Łaszczowie.
Wszyscy artyści nagrodzeni zostaną dyplomami i drobnymi upominkami.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 
Fotoreportaż multimedialny z realizacji projektu Integracja poprzez wspólne działanie Pomóżmy sobie nawzajem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 lutego 2011 15:02
 Fotoreportaż multimedialny z realizacji projektu: "Integracja poprzez wspólne działanie. Pomóżmy sobie nawzajem" jest dostępny po kliknięciu na link.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11