Aktualności
Integracja poprzez wspólne działanie "Pomóżmy sobie nawzajem" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 września 2010 07:38

 
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" rozpoczyna we wrześniu realizację zadania Integracja poprzez wspólne działanie "Pomóżmy sobie nawzajem". 
W ramach projektu prowadzone będą działania zmierzające do zwiększenia aktywności kobiet - mieszkanek Muratyna oraz ich integracji z osobami niepełnosprawnymi - uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej. W ramach zadania odbywać się będą spotkania z psychologiem, zajęcia z rękodzieła użytkowego, pokazy kulinarne. Zwieńczeniem projektu będzie wspólnie przygotowane Integracyjne Spotkanie Wigilijne, na które zaproszeni zostaną honorowi goście - przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych, sponsorzy.
                             Zapraszamy wszystkie Panie, które pragną pożytecznie spędzić wolny czas i zdobyć nowe umiejętności na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 15 września o godzinie 16.00 w siedzibie stowarzyszenia. Zapewniamy, że nikt nie będzie się nudził, a to co wspólnie możemy zrobić dla siebie nawzajem może nas zadziwić.
                      
Projekt realizowany jest w ramach Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
 

 


 


 
Warsztaty Artystyczne PDF Drukuj Email
czwartek, 24 czerwca 2010 13:50

Warsztaty Artystyczne - Susiec

    

                     W dniach 9 - 11 czerwca osoby niepełnosprawne  - uczestnicy WTZ z Muratyna, Tomaszowa Lub., Wolicy Brzozowej, Zamościa i Włodawy wzięli udział w Warsztatach Artystycznych w Suścu. Celem spotkania było rozwijanie spontaniczności i kreatywności, wymiana pomysłów i doświadczeń w amatorskim ruchu scenicznym.

 
Przegląd Twórczości Scenicznej PDF Drukuj Email
środa, 23 czerwca 2010 10:45

9 czerwca na boisku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie odbył się Przegląd Twórczości Scenicznej. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowali artyści z 14 zespołów. Wśród występujących były osoby niepełnosprawne, dzieci z przedszkola, młodzież oraz przedstawicielki KGW w Pienianach.
Wszyscy otrzymali dyplomy, statuetki oraz słodkie upominki.
Przedstawiciele Straży Granicznej z Łaszczowa przygotowali dla uczestników pyszną grochówkę, panie
z Koła Gospodyń Wiejskich z Muratyna - bigos oraz ciasto, nie zabrakło także potraw z grila.
Przegląd został zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" oraz Grupę Młodych z Muratyna, która na pozyskała środki
z programu "Aktywna Wiosna" realizowanego przez Fundację Pro Bono PL.


         

       
 
"Mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną" PDF Drukuj Email
piątek, 21 maja 2010 18:15
12 maja Stowarzyszenie  na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarta Dłoń" podpisało z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lublinie umowę na realizację zadania "Mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną".
Projekt rozocznie się 2 sierpnia i potrwa do końca roku 2010. Weźmie w nim udział 20 osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie z ROPS wyniesie 7000,00 zł.
 
Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepelnosprawnych PDF Drukuj Email
piątek, 07 maja 2010 09:13

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Muratynie serdecznie zapraszają na Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 9 czerwca 2010 roku o godzinie 11.00 na scenie plenerowej znajdującej się na terenie warsztatu.
Celem przeglądu jest prezentacja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, promocja wykonawców i ich dokonań, integracja ze środowiskiem lokalnym.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

 
<< pierwsza < poprzednia 11 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 11